Wędrujące uchwyty

Zadanie było: zdemolować starą kuchnię. Z rozkoszą. Z kuchni prawie nic się nie ostało, co się ostało, to drzwiczki od jednej szafki: miały drewnianą ramę z szybką, uznałam, że oprawię w nie COŚ. Z czasem okazało się, że jednym cosiem było HEY z „ołtarzyka” Paula McCartneya, drugim Przykazania domowe, które zawisły w przedpokoju.
rama z dzrzwiczek
rama z drzwiczek
 
 
 
 
 
W drzwiczkach były uchwyty (nawet widać po nich dziury, co akceptujemy) i jak słowo daję, nie mogłam im dać pójść na zatracenie, więc odkręciłam na inną okoliczność.
Okoliczność nadeszła, gdy nabyliśmy (!!!) WITRYNĘ (tak podkreślam, bo doprawdy rzadko nabywamy meble!), aby schować w niej nasz sprzęt grający i inne to i owo.
salonNie zdzierżylibyśmy chyba jednak całkiem gotowego mebla, więc zamówiliśmy surowe drewno i woskowaliśmy sami. Nóżki w domyśle okrągłe, poprosiliśmy o zmianę na kwadratowe. I wisienka na torcie: gałki. Oryginalnie były cztery – gładkie, drewniane, dwie w drzwiczkach i dwie w szufladzie. I oto do drzwiczek zakupiłam gałki, upatrzone, takie, że zazwyczaj jesteśmy podejrzewani, że sami je zrobiliśmy.
gałki ze sznurkaAaa jednak. Owszem, pewnie dałoby radę, nawet się poinstruowałam, jak upleść gałkę bosmańską, lecz te gałki są KUPIONE.
I co jeszcze? I jeszcze gałki w szufladzie podmieniliśmy na uchwyty ze zdemolowanej kuchni.
uchwyty metalowe z odzysku

Wróć na górę