W skrzynkach drzemie potencjał

W tytule są „skrzynki”, ale zacznę od prawdziwej skrzyni: mojej skrzyni posażnej. Moja mama miała ambicję, aby córkę w takową wyposażyć. W wigilię ślubu doszło do wielkiego otwarcia, a w środku obrusy, naczynia, jednotomowe wydanie Winnetou… Dzisiaj skrzynia mieści zgoła inną zawartość i wita nas na wejściu do mieszkania, stanowiąc także dobre siedzisko do zdejmowania/wkładania butów.
DSC_2925
Druga skrzynia, a właściwie kufer, to z kolei jeden z ostatnich nabytków (tym razem okazja na allegro). Stary, nadgryziony zębem czasu, ale duży i pojemny, drzewiej musiał pełnić rolę kufra podróżnego. Dziś magazynuje nasze domowe, rzadko używane gabaryty, zajmując poczesne miejsce w sypialni.
DSC_2936
Lecz są także skrzynki zgoła niedomowe, przynajmniej w pierwotnym swym przeznaczeniu, ale jeśli drewniane – cóż stoi na przeszkodzie, by je udomowić? Weźmy skrzynkę na warzywa z bazaru. Byle była w miarę nowa, czysta i żółciutka. Pełni teraz funkcję skrzyni na zabawki – po uprzednim pobejcowaniu, w paski oczywiście. Podklejona na rogach filcem, żeby nie rysować podłogi.
DSC_2924
Inna wersja to dokręcenie kółek i doczepienie liny: początkowo służyła do wożenia dzieci w kółko po domu, po pierwszej fali euforii też stała się zabawkowym magazynem.
DSC_2923
Skrzynka po winie stała się półeczką na płyty CD.
DSC_2926
Podobnie skrzyneczka po mydle, której historię opisałam tutaj.
Jeszcze jedna, trafiła do nas poniekąd przypadkiem – przy okazji odbierania u pewnej pani wylicytowanego na allegro stolika (jak go doprowadzimy do porządku, to się pochwalę). Jest to skrzynka po amunicji. Dodaliśmy uchwyt, nabiliśmy gwoździków i służy teraz jako szafka na klucze.
DSC_2927DSC_2931

Wróć na górę