Świątecznie

To nieprawda, że uznaję tylko ręcznie robione ozdoby na choinkę. Ale to prawda, że u nas nie wisi żadna bombka (oprócz tej malowanej przez Tadzia w szkole). A także pierniki (niektóre już nadgryzione) i oczywiście – szydełkowe śnieżynki.
szydełkowe śnieżynkiŚwiatełka na choince oczywiście też są, ale w tym roku uwidziały mi się gdzieś jeszcze. Kiedyś z lasu przynieśliśmy taką gałązkę. Leżała sobie na szafie, aż wymyśliłam, żeby ją wykorzystać. Naszkicowałam pomysł Maćkowi, wykonał. Podwiesił gałązkę pod sufitem w salonie zamiast lampy…. powiedzmy…. tymczasowej. Przy użyciu lnianego sznurka, bardzo przyjemnego (miękki, szary, gruby i dobrze się wiąże). Gałązkę oplótł światełkami choinkowymi i podłączył do prądu.
gałąź ze światełkamiI tak sobie świeciła nad wigilijnym stołem niczym jakiś rybi szkielet, w sumie całkiem a propos…
Gdzieś nam za to zaginęła nasza figurkowa stajenka. Na ratunek mama przyniosła chociaż Pana Jezusa, którego wsadziliśmy do żłóbka-sabota, do którego dzieci w adwencie wkładały sianka za dobre uczynki (żeby Dzieciątku nie było zimno kiedy się już urodzi). Zresztą prawdziwego sianka też nie mieliśmy, więc pocięliśmy gazetki…
Pan Jezus w sabocieZe stajenką o tyle wyszło, że rodzice przynieśli też moją grafikę z lat dziecinnych, która przez wiele lat była dyżurnym rodzinnym obrazkiem bożonarodzeniowym: umieszczanym na kartkach świątecznych, w pomniejszeniu na karnecikach do prezentów, itd. Pamiętam, jak kupowaliśmy jakiś koszmarnie drogi złoty flamaster i robiliśmy złote obwódki na aureolach.
grafika ze stajenkąJeśli chodzi o życzenia… hm. Nie powiem „zdrowia, zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze”. Dość ważne, fakt. Prezenty też są ważne. I ach, ta atmosfera, te zapachy i wspomnienia, ojojoj. Powiem nawet, że BIAŁE ŚWIĘTA są ważne, jaki się nam dzisiejszej nocy stał pogodowy cud, hurra. Ale właściwie, ostatecznie, co nam po tym.
CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU A NA ZIEMI POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI.
stroik świąteczny

Wróć na górę