Stół na słoneczko i inne deski

Mamy taras, całkiem spory, i dotychczas, chcąc na nim jadać, uprawialiśmy różne kombinanse. Więc myślałam sobie, że dobrze byłoby mieć po prostu stół z przeznaczeniem TARASOWY.
żonkile na drewnianym stole
Nawet miałam o nim pewne wyobrażenie: długi stół z długich desek. Męczyłam o to trochę Maćka, ale nie bardzo intensywnie i na wiele nie licząc. Tymczasem sprawy potoczyły się nieoczekiwanie szybko. W czwartek przed Wielkim Tygodniem Maciek przywiózł deski i w piątek powiedział, że będziemy mieli stół na święta. I oto i był w sobotę!
stół z desek
Trochę żałowałam, że nie docisnęłam o dłuższy, ale 2 metry też nie ułomek! Blat jak wymyśliłam, nogi Maciek wykombinował sam, według swego marzenia-wspomnienia o stole z Tarasówki, chałupki-legendy.
Taka Wielkanoc nam przypadła w tym roku, żeśmy nie użyli życia na tarasie, ale przecież wiosna dopiero się rozpędza. Wszystko kiełkuje, nawet cebula w szafce, więc ją wstawiłam do wody na szczypior i do ziemi pójdzie.
lniana podkładka, drewniana podkładka
(A przy okazji – pani Sylwio – to jedna z pani podkładek, już się szykują).
Poza tym wysiałam rozmaite nasionka, które mi zalegały, nie wierząc w ich kiełkowanie (o człowieku małej wiary…) a one tak poszalały, że nie mieszczą mi się na parapetach. Myślę, myślę, można dokupić skrzynek, ba: dokupić. Od razu dokupić. Myślę dalej i mówię do Maćka, żeby z desek, którymi jeszcze dysponujemy, zbił mi dwie skrzynki. Zbił! Teraz widzimy, jeszcze z pięć by nie było za dużo, ale nie wiem, czy to przejdzie… W każdym razie nadzieja na rzodkiewki, szpinak, bazylię…
skrzynka z desek
skrzynka z desek
Jeszcze słonko przygrzeje, dowieziemy nowych roślinek i będzie szał.

Wróć na górę