Skąd ty masz na to czas?!

Zdarza mi się słyszeć takie pytanie, gdy ktoś z bliska widzi czeluść chaosu, w której przebywam na co dzień, widząc jednocześnie, że… szydełkuję.

Otóż to nie jest czas. To jest  po prostu MIĘDZYCZAS.

W praktyce wygląda to tak, że rozsiewam robótki po kątach i znajdując się w okolicy któregoś z kątów (zawsze w końcu trafię w okolice któregoś), chwytam chyłkiem i pcham trzy rządki. I lecę dalej.

Przykłady z minionego czwartku:

 • świeżo skończona merynosowa czapka dla Kuby, jeszcze bez metki i na szydełku początek czapki dla taty, porzucone na biurku:

wełniana czapka na szydełku

 • niedawno rozpoczęty fioletowy kocyk bawełniany, wisi na klamce okna w sypialni:praca w toku
 • wełniany melanżowy otulacz na skrzynce przy lampce nocnej (chwila dziergania przed snem):

melanżowa robótka

 • jedwabny welon z jedwabną koronką na komodzie w salonie (ta robota wymaga szczególnych względów i znie znosi suchych dłoni…):

jedwabny welon

 • kolorowa czapka dla Justyny, porzucona na fotelu w salonie, do wieczornego poddziergania:

kolorowa czapka wełniana

Tak było w zeszły czwartek. Stan na dzisiaj jest taki, że:

 • czapka Justyny, czapka Kuby, czapka taty:
 • melanżowy otulacz wełniany:
 • jedwabny welon na puszkę z prostą jedwabną koronką… szydełkiem 0,5 mm uff…

jedwabny welon z koronką

Na kocyk fioletowy (i żółto-zielony i szary i inne) trzeba będzie poczekać jeszcze kilka międzyczasów.

Jeszcze dodam, że pokątne robótki to niejedyny sposób – jest jeszcze dzierganie w ruchu, dzierganie przy gotowaniu, dzierganie pod salą szkolną oraz inne rodzaje dziergania, nawet luksusowe dzierganie wyłączne z kubkiem herbaty…

8 thoughts on “Skąd ty masz na to czas?!

 1. Jakbym widziała siebie 😀 U mnie w domu robótek nie ma tylko w łazience (ale samo szydełko leżało przez jakiś czas w koszyczku…) a poza tym gdzie się nie obrócę, tam jakiś motek leży 😀 Dziergam też wszędzie gdzie trzeba czekać, więc wszystkie wizyty u lekarzy itp. spędzam z szydełkiem, no i ostatnio w busie w drodze do pracy… lubię taki międzyczas 😀

 2. Bardzo często słyszę to pytanie i niestety mam wrażenie, że najczęściej ma ono charakter retoryczny. Rzadko kiedy osoba pytająca rzeczywiście skupia się nad moją odpowiedzią, dlatego bardzo mnie to pytanie denerwuje. A prawda jest taka, że jak się coś naprawdę lubi to zawsze znajdzie chociaz chwilę :).

  1. Ciekawe. Mnie raczej pytają mamy w podobnej sytuacji życiowej (z malymi dziećmi), lub które w takiej były, i słuchają, co mówię.

 3. Śliczne czapki ?Uważam że każdy powinien mieć jakieś hobby. Na początku mojej zabawy z szydełkowaniem koleżanki miały dziwne miny widząc u mnie gazetki ze wzorami, dziś zadają podobne pytanie – Kiedy to robisz? lub Kiedy masz na to czas? Na ulubione zajęcie zawsze znajdzie się chwila …?

  1. Dziękuję!
   A jeśli chodzi o tę chwilę na ulubione zajęcie – właśnie to jest wielką zaletą szydełka, że rzeczywiście można je wcisnąć w każdą chwilę, nie wymaga prądu, wielkiego skupienia (zazwyczaj, przynajmniej w moim przypadku) ani jakichś szczególnych okoliczności. Nie każde hobby można tak uprawiać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wróć na górę

%d bloggers like this: