Siatka na sprawunki

Eko, trendy, natural. W rytm tych trzech słów bije moje serce. I może jeszcze hygge. Tak, na pewno hygge. A co może być bardziej eko, trendy, natural i w dodatku hygge, niż zrobić SAMEMU, RĘCZNIE, BEZ WYZYSKU, Z NATURALNYCH SUROWCÓW siatkę na sprawunki, żeby nie brać od sprzedawców tych paskudnych, plastikowych (a fe!) torebek, i to w dodatku od LOKALNYCH sprzedawców, sprzedających produkty WŁASNE, LOKALNE i jeszcze do tego SEZONOWE. A jeszcze pojechać po te zakupy komunikacją miejską (no, może być jeszcze piechotą lub rowerem).
Jaja na boczku, czyli żarty na bok, bo ja tu naprawdę odpaliłam mega giga super projekt.
Kilka lat temu zapałałam chęcią poszydełkowania ze sznurków różnych i z tamtego czasu miałam sznurek bawełniany (wędliniarski zresztą). I sznurek jutowy, z którego wtedy zrobiłam przymiarkę do abażuru i stopniowo ten abażur spruwam (nie nadał się, albo mi poprzeczka podskoczyła). Zatem zapragnęłam tej siatki i ją zrobiłam.
sznurkowa siatka na sprawunki
Dno zrobiłam ze sznurka jutowego, ścisłe, żeby nie przelatywało nic i w ogóle, żeby takie mocniejsze było, żeby postawić można było. Wyżej siatką biały sznurek bawełniany, żeby z kolei było lekko.


I na górze znowu jutowy, takie wzmocnienie i efekt estetyczny. Początkowo wyobrażałam sobie, że będzie nieco dłuższa, ale w sumie gdy się zapełni to się nieco rozciąga i ten rozmiar jest dobry. Tak naprawdę, to nie starczyło mi tego sznurka wędliniarskiego na więcej, a zanim się kupi nowy, warto wykorzystać to co się ma.

I elegancko ze 4 kilo jabłek tam wchodzi i jeszcze co, a jutro dzień targowy na najlepszym bazarku w promieniu… wielu kilometrów (napisałabym kilkuset, ale to może przesada. Kilkudziesięciu pewnie.). Może uda się wyrwać.

Wróć na górę