Łapką po mapie

Wiatr hula po blogu, bo na zapleczu za dużo się dzieje. Przybyłam jednak dziś, ponieważ Ameryka się o mnie upomniała.

Kto niecierpliwy i nie chce mu się czytać do końca, niech od razu wskakuje na bloga The Plush Pineapple i czyta o Pukapuka :).

A było to tak. Poszukiwałam już od dawna pomysłu na prezent ładny i praktyczny, który nie będzie bardzo pracochłonny, a jednak ręcznie robiony i, że tak powiem, z moim znakiem wodnym. Patrzysz i wiesz.

W końcu wymyśliłam. (Od tamtej pory wiele się wydarzyło, ale wszystko po kolei.) Łapka do garnków. Przecież potrzebna w każdej kuchni. Nie musi być chińska ani banalna. Może nosić na sobie mapę – ulubionego miejsca na świecie, wytęsknionej ojczyzny, planowanego celu podróży etc…

Pierwsza była Afryka. Ania i Michał dostali na ślubie zamiast kwiatka.

Potem wizyta u szwagrostwa na nowym, po wizycie na Sri Lance. Blat w kuchni w kolorze morskim tak miło się zgrał z zielono-niebieską Ameryką Południową.

Marta i Paweł dostali Islandię – kompletu do poduszki, o której było TU.

Z kolei Kasia zapragnęła dla zaprzyjaźnionych Portugalczyków polsko-portugalskie kombo. Ciekawe, kto by rozpoznał Portugalię?

I sami widzicie, że można to ciągnąć jeszcze dłuugo! Wiele jest lądów na tej ziemi, a i jezioro by ulubione na łapkę wsadzić można i parę jeszcze innych cudów. Sprawa jest rozwojowa.

Zrobiłam też dwie łapki tematyczne: jedna górska a druga na świętego Patryka, który już niedługo!

Wszystkie te łapki przerobiłam na schematy szydełkowe i sprzedaję na Etsy. Na razie tylko po angielsku, ale kto wie, może będzie i po polsku.

A tymczasem zapoznaję fajne szydełkujące babki z Instagrama i wynika z tego dużo ciekawych rzeczy. Sarah i Kelsie zaprosiły mnie na gościnny występ u siebie (działają na Instagramie jako Pineapple & Pine) i dzisiaj jestem u nich gwiazdą programu. Można przeczytać o mnie na blogu Sarah w serii March Designer Spotlight. Z tej okazji wszystkie schematy na łapki są w promocji 20% a danie główne – Afryka: 50% taniej do końca weekendu!

Kelsie, Sarah, thanks so much for this opportunity to share my weird passion for crochet maps!

Wróć na górę