Ciocie, babcie i dziadkowie

Dzisiaj słów parę o starszym pokoleniu. Po pierwsze sprawa dość świeża – niedawna okrągła rocznica ślubu mych teściów. Postanowiliśmy dać im prezent tematyczny – w pewnych kręgach (albo i we wszystkich, w jakich się obracają) znani są, powiedzmy, z gitary. Kiedy z rodzinnych zasobów wydobyliśmy więc starą i podniszczoną, nienadającą się już do grania, lecz urodziwą – gitarę – zrobiliśmy z niej użytek taki:
lampa-gitaraWymysł mój, robota Maćkowa. Dziubanie w kabelkach to nie dla mnie. Aaale spodobała mi się, obdarowanym na szczęście też.
Druga sprawa dość zaległa, dotyczy tym razem MOICH rodziców. Jakiś czas temu święty Mikołaj sprezentował im szydełkowy obrus (wprawdzie nie zrobił go sam, zaoferowałam pomoc, bo dużo szydełkowania to dużo frajdy). Moja mama nalegała, aby zaistniał na Pukapuka, w końcu nawet dostarczyła zdjęcie.
obrusMama pyta, czy podoba mi się aranżacja, więc mówię, że taka babcina 🙂 🙂 :). Trochę się obruszyła, ale ostatecznie CZY BABCINA ZNACZY, ŻE ZŁA? pytam.
I wreszcie zaległość zaległa: POZDROWIENIA DLA CIOCI KRYSI! Kilka (już) miesięcy temu odwiedzaliśmy rodzinę w drugim końcu Polski i opowiadamy, jak to sobie dłubiemy to i owo. Na to ciocia Krysia, że może coś nam potrzeba. Więc mówię, że tak już przyzwyczailiśmy się do myśli, że wszystko sami, że najwyżej może półprodukty – deski, tkaniny… Kiedy wyjeżdżaliśmy następnego dnia, podjechaliśmy do niej pod dom i Maciek zaczął pakować do samochodu przygotowane przez ciocię worki z różnościami. Zapakowaliśmy się po sufit. Dużo jeszcze nie zdążyłam zrobić, ale na przykład z ciocinych darów taka oto niebieska krateczka na poduszeczkę:
poduszka z kołkamiDo tego podpasowały mi guziki-kołki drewniane, które jakoś miałam w pamięci z maminych zapasów guzikowych. Plus pętelki z jutowego sznurka i gotowe.
Pozdrowienia dla rodziców, teściów, cioć i wujków, ogólnie – dla dziadków!
 

Wróć na górę