Bo do Tanga trzeba swetra

Pewnego kwietniowego wieczoru zadzwoniła do mnie Kasia, a choć znamy się (długo) i lubimy, rzadko do siebie dzwonimy. A ona tymczasem zapytała, czy może podać mój kontakt znajomej, bowiem potrzebny jest sweter. Powiedziałam, że… może. Podała.

Znajoma otóż, zaprojektowawszy scenografię do Tanga Sławomira Mrożka potrzebowała swetra dla Eugenii. Swetra jak na załączonym obrazku.

I nie miała, a do premiery niedaleko. Czy zrobię?

Kto? Ja nie zrobię?

Jeszcze coś miał tu do powiedzenia pan Dyrektor Techniczny, potem pan Kierowca przywiózł mi włóczki (gdyż teatr aż z Tarnowa) i trzeba było zmierzyć się z wyzwaniem.

Wprawę i doświadczenie swetrowe już mam, jedyna rzecz, która była pewną niewiadomą to wyłogi. W życiu nie robiłam.

Zrobiłam.

Tadzio patrzył, jak robię i pyta: Dlaczego „ręcznie robiony” jest w cudzysłowie?

Dobre pytanie.

Guziki różne przyszyłam.

Kieszenie też.

Zdjęcie do akceptu wysłałam, w pudełko spakowałam i, jako że był to 1 maja, więc poczta nie pracuje, podreptałam do paczkomatu InPost. Ja bowiem 1 maja nie świętuję. Nie świętuję bowiem świąt moskiewskich, o. I wiem, że majówki żal, ale byłabym za tym, żeby skasować 1 maja, o.

 

 

A był to mój debiut paczkomatowy, jeśli chodzi o nadawanie. Wpisałam numer swój i odbiorcy, podałam paczkomat odbiorczy w Tarnowie, zapłaciłam, drzwiczki się otworzyły kazało włożyć paczkę do środka i zamknąć drzwiczki. W szoku i panice spojrzałam na szary kartonik oklejony taśmą i myślę „wsadzić, tak po prostu wsadzić i nie zobaczyć nigdy więcej”? I pchana jakimś szalonym impulsem zaczęłam pisać adres teatru na kartoniku, gdyby jednak zniknął, zagubił się, może jakaś dobra dusza odniesie… sweter do Tanga

SMSa z wiadomością, że paczka nadana, dostałam jeszcze zanim włożyłam ją do środka. Nadal w szoku zamknęłam drzwiczki i modliłam się, żeby to naprawdę było takie proste…

Było. W poniedziałek paczka została wyjęta z paczkomatu w Tarnowie. W środę odbyła się próba generalna.

 

A w sobotę premiera. Galerię zdjęć z premiery można obejrzeć TU.

Wbijajcie do Teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie. Grają Tango dziś i jutro!

Pozdrowienia dla tegorocznych maturzystów!

Wróć na górę