Pukapuka

Geo Rękodzieo

Czteroosobowe, znaczy: parzyste

Dodaj komentarz

Właściwie łóżka parzyste mogą być rozmaite, pierwsze co mi przychodzi na myśl to łóżko małżeńskie. Czasem ma nieoczekiwane rozwinięcie, jak wtedy, gdy, będąc w podróży poślubnej, weszliśmy do pokoju hotelowego i zobaczyliśmy… łóżko piętrowe.

Tak było.

Piętrowe też parzyste.

To tak tylko tytułem wstępu, gdyż dzisiaj o łóżku parzystym, ale CZTEROOSOBOWYM. Kiedy Aniela, nasz marketing szeptany, dowiedziała się, co robimy, zapytała, czy można nas polecać także, gdy ktoś wyposaża schroniska i pensjonaty.

Ale to było zamówienie do całkiem prywatnego dzieciowego użytku, gdzie ściana miała długość 340 cm i miało się tam zmieścić łóżko na czworo dzieci. Do roboty.narzędzia w wiejskiej stolarni

Wziął się Maciek za obmyślanie. Nabył drewna. Ciął, szlifował.

Wycinał wpusty, ustawiał symulacje.

Na koniec trzeba było wszystkie elementy pomalować. Tak jakoś wyszło, że pani doktor nakazała Tadeuszowi pozostanie w domu, a że nie był obłożnie chory, pomachał pędzlem co nieco… Wprawia się chłopię.

Przyszedł czas na montaż.

Szczególnie dumny majster jest z wpustów na szczebelki w drabince. Drabinka położona centralnie, wchodzi się nią na piętro i tam skręca w prawo lub lewo, gdzie odpowiednie leże się znajduje.

Żeby nie było tak słodko to powiem tylko, że tydzień po montażu nie było wprawdzie demontażu, ale operacja podnośnik samochodowy razy cztery i obcinanie nóg, żeby obniżyć całą konstrukcję. Operacja się udała, pacjent przeżył.

łóżko piętrowe czteroosobowe

 

 

Reklamy

Chętnie poznam Wasze zdanie!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s