Pukapuka

Geo Rękodzieo

Podróżująca serweta i geneza szydełka

Dodaj komentarz

Kiedy Państwo L zamawiali u mnie tę serwetę, żadne z nas chyba nie zdawało sobie sprawy, jakie zmiany zajdą w ich życiu do czasu, jak ją ukończę (a trochę to trwało). I że okazja do wręczenia będzie tak doniosła. A nawet dwie okazje, a jedna większa od drugiej.

serweta z kordonkaCo do samej serwety, życzenie było, że ma być prawdziwie „babcina”. Wybraliśmy wzór, a praca trwała na tyle długo, że serweta zdążyła odwiedzić (by wymienić co znamienitsze miejsca) Gdańsk, Kraków a nawet Wiedeń!

Wybrany wzór składał się z elementów, w ostatecznym rozrachunku jest ich… 308. Uff.

serweta szydełkowaWymiary 125×80 cm.

serweta szydełkowaMam nadzieję, że upiększy… nową drogę życia, tak to ujmijmy.

serweta szydełkowaTo jest dzieło z rodzaju niekończąca się opowieść, gdy po początkowym entuzjaźmie przychodzą chwile zwątpienia, potem rosnąca satysfakcja a na końcu żal, że to już… Ale spokojnie, płakać nie będę, kolejka czeka.

A przy okazji naszły mnie wspomnienia, jak to się wszystko zaczęło. Pytają mnie nieraz ludzie, czy to babcia uczyła mnie szydełkować… Otóż jeśli chodzi o moje babcie, zacne kobiety, różne rzeczy umiały, ale o szydełkowaniu nic nie wiem. Zaczynałam pod okiem grona dziewcząt nieco… młodszych ode mnie. Tak, obóz w Brzegach, Emilka, Marysia, Marta, Marchew, Gosia, pamiętacie? Na początku było „grube udo”, nie widziałam do czego taki tajemny przyrząd z haczykiem na końcu służy. Potem miał być welon dla Małgosi na ślub (w tamtym czasie raczej hipotetyczny). Potem jakieś zniechęcenie i wreszcie seminarium magisterskie, gdzie włączałam się do dyskusji o handlu żywym towarem, przerabiając kolejne słupki. Wsiąkłam na dobre.

serweta szydełkowa pukapuka

Reklamy

Chętnie poznam Wasze zdanie!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s