Pukapuka

Geo Rękodzieo

Nowozelandzko

2 Komentarze

Nowa Zelandia pełzająco zdobywa kolejne terytoria w naszym lokum. Choćby czekolada Whittaker’s, jak wiadomo namiętnie oprawiana u nas w ramki: kolejne dwa papierki powiększyły kolekcję.
czekolada w ramkach
czekolada w ramkach z łopatą do chleba
Przy okazji tego zdjęcia nasuwa mi się inny temat: nie tylko „co umieścić w ramkach”, ale w ogóle „co umieścić na ścianach”. Przyjdzie czas i na to. (Tu albowiem na ścianie obok papierka w ramce znalazła się stara łopata do chleba, o dziwo zazwyczaj dorośli nie wiedzą co to, a dzieci jakoś wiedzą. Przypadek?)

Lecz okazuje się, że nie tylko czekolada się z tego pięknego kraju wywodzi. O proszę: winko.
wino w ramkach

Nad winkiem wisi motyw żeglarski, autorstwa syna naszego Tadeusza.
niebieskie ramki
Nie będę ukrywać, iż urzekł mnie swą prostotą. Zaś po prawej inne dzieło, które wprawia naszych gości w skryte lub jawne zdumienie. MAPA. Akurat taki arkusz, że w 95% załapało się niego morze (nota bene – Karaibskie), lądu uświadczysz jedynie w południowo wschodnim (czy też: prawym dolnym) narożniku.

A wracając do Nowej Zelandii i motywów morsko-żeglarskich, taka historyjka. Przybyliśmy do kuzyna Michała, który zbywał mieszkanie i szukał nowych właścicieli dla swych mebli. Oglądamy to i owo i nagle patrzę: jachcik, a na nim NZL 82.
jacht na pianine
Więc mówię: gdybyś go wyrzucał, to tylko nam powiedz, na który śmietnik. He he. Michał mieszkanie zbył a NZL 82 stoi sobie u nas na pianinie i robi dobre wrażenie. A skąd Michał go w ogóle miał? Z second handu w Luksemburgu…

Reklamy

2 thoughts on “Nowozelandzko

  1. Maria, bardzo ładne. Rysunek Tadeusza czadowy. Mam tutaj znajomego Nowozelandczyka, ciekaw jestem czy mu się spodoba…

Chętnie poznam Wasze zdanie!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s