Pukapuka

Geo Rękodzieo

Paski tym razem po polsku

2 Komentarze

Pochwalę się swoją pierwszą tapicerską robotą. Chodzi o pufik-pułapkę: tak go nazywaliśmy, gdy jeszcze wyglądał jak na zdjęciu:

DSC_2660

Abstrahując od wyglądu, gdy się na nim siadało, człowiek znienacka się zapadał. Leciało z niego siano, sprężyny wysokie lecz sflaczałe. Oczywiście dostrzegliśmy w nim potencjał!

Przyszedł dzień, że porwałam się na niego, zdarłam obicie, wyprułam bebechy. Została tylko drewniana dolna część, czyli 4 nóżki i łączące je listewki. To też Maciek porozdzielał na części pierwsze, więc z tego wszystkiego pozostało nam 8 prostych kawałków drewna. Czyli do dzieła. Szlifowanie, klejenie z powrotem. Na wykończenie zastosowaliśmy po raz pierwszy wosk (do tej pory używaliśmy bejc, lakierów, oleju, na tak małej powierzchni chcieliśmy spróbować czegoś nowego). Maciek nabił odpowiednio wyciętą sklejkę (stara półka z szafy), na to gąbka tapicerska, pozostało wykończenie. Z radością wzięłam je na siebie. Udałam się do znajomej hurtowni tapicerskiej i trafiłam! Płótno w paski!

DSC_3083

Tym razem nie trzeba było ściągać z Anglii, polska produkcja, hurra! Niestety w hurtowni nie potrafili mi powiedzieć, kto to robi. Szkoda szkoda, ale jeszcze się kiedyś dowiem. Żeby nie przedłużać: metr tkaniny, maszyna do szycia, kilka spruć, naciąganie, zszywasz tapicerski i oto jest!

DSC_3077

Ostatni szlif przyszedł dzisiaj: dla zamaskowania zszywek przytwierdziłam prostą koroneczkę.

DSC_3079

Mała rzecz a cieszy.

Reklamy

2 thoughts on “Paski tym razem po polsku

  1. czy mogłabym prosić o informację, gdzie można zamówić taką tapicerkę w paski i jaki jest jej koszt za m2, dziękuję, Jest ona przepiękna!!!!

  2. Witam! Bardzo się cieszę, że się podoba :). Postaram się dowiedzieć, czy jest jeszcze dokupienia i dam znać. Pozdrawiam serdecznie!

Chętnie poznam Wasze zdanie!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s